Dzień Pluszowego Misia i Andrzejki

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały Miejskie Przedszkole Nr 1 w Limanowej. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 24.11.2016r. przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce. W tym magicznym dniu nawet na śniadanie było to co misie lubią najbardziej czyli kanapeczki z miodkiem, a na podwieczorek panie z kuchni postarały się o kubusiowy soczek i biszkoptowego misia.
Na zabawę przybyły również złośliwe czarownice z czarami, wróżbami, tańcami by świętować zbliżające się andrzejki. Czarownice na miotle przy pomocy rekwizytów prezentowały magiczne sztuczki i przepowiadały dzieciom przyszłość m.in: jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, jakie imię będzie miała ich przyszła sympatia. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom niezwykłych przeżyć i emocji. To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń.