Próbna ewakuacja 2016

22 września odbyły się ćwieczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji. Dzieci ćwiczyły zachowanie się w razie wybuchu pożaru.

Alarm ogłoszony został poprzez dzwonek, a kierującą akcją była Pani dyrektor. W ćwiczeniach brało udział 200 osób, dla których miejscem ewakuacji był plac zabaw, a w razie niepogody Zespół Szkół nr 3.

Po zakończeniu, dzieci uczestniczyły w pokazie ratowniczym wykonanym przez strażaków z PSP w Limanowej. Utrwalały poznaną wiedzę dotyczącą numerów alarmowych jak i zachowania bezpieczeństwa, a także zobaczyły sprzęt ratowniczy. Atrakcją która wywołała najwięcej oklasków i okrzyków zachwytu było… lanie wody:)

Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć wóz strażacki. Dziękujemy Panom z PSP w Limanowej za przybycie.