Przedszkole po remoncie

„Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej”. Mimo, że od kilku tygodni jesteśmy u siebie, dziś dokonano oficjalnego otwarcia przedszkola po remoncie. Dzięki staraniom Pana Burmistrza, remont został przeprowadzony w bardzo krótkim czasie. W ramach przebudowy zwiększono metraż dwóch sal, poprzez dobudowanie w nich łazienek, zrobiono odwodnienie piwnic w których powstały piękne szatnie dla dzieci oraz spełniono wymagania dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Na zaproszenie Pana Burmistrza Władysława Biedy do przedszkola przybyli dziś Wiceminister finansów, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Wiesław Janczyk, Poseł na Sejm RP Józef Leśniak, , w-ce Burmistrz Władysław Zoń, Przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Juszkiewicz, W-ce Przewodniczący Rady Miasta Jan Winiewski, Radni Miasta Limanowa Irena Grosicka, Walenty Rusin, Janusz Kądziołka, Stanisław Orzechowski,Mieczysław Sukiennik, Adam Król oraz Kierownik Wydziału Oświaty Halina Waktor, którzy wysłuchali artystycznego podziękowania od przedszkolaków ubranych w ludowe stroje. Klika dni wcześniej budynek przedszkola odwiedzili również Dyrektor ZSS nr 3 Wiesław Wójtowicz i w-ce Dyrektor Teresa Dudek, Dyrektor ZSS nr 4 Albert Golonka oraz Dyrektor Żłobka Marta Palka.
Z okazji zakończenia remontu został napisany wiersz przez Piotra Frączka, absolwenta naszego przedszkola i tatę Stasia, obecnego przedszkolaka.
„Rozstaliśmy się z naszym przedszkolem na miesięcy kilka,
Na szczęście one minęły jak chwilka.
Dzisiaj się tu wszyscy spotykamy
I wszystko dokładnie oglądamy.
Wiele się zmieniło i jest jeszcze ładniej niż było.
Dziękujemy szkole w Łososinie,
Że nas ugościła
I że atmosfera była miła.
Szkole Trójce także chcemy podziękować
Za to, że dała nam się schować
przed mrozem, śniegiem i zawieruchą,
Bo tam zawsze nam było ciepło i sucho.
A teraz dzięki władz współpracy
Nasze przedszkole gotowe jest do pracy.
Jest kolorowe, przestronne i funkcjonalne,
Wykonawcy mieli zadanie niebanalne,
Dlatego obiecujemy ich pracę szanować,
Słuchać naszych pań i już nie wojować”