Spotkanie z POLICJANTEM

W tym tygodniu starszaki realizują blok tematyczny o bezpieczeństwie i ruchu drogowym. W ramach tych zajęć miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, o zachowaniu sie przy przechodzeniu przez przejście dla pieszych. Zaproszeni goście opowiadali o atrybutach używanych przez policję, oraz podkreślali jak ważną role pełnią elementy odblaskowe. Poruszane tematy cieszyły sie dużym zainteresowaniem, o czym świadczyły zadawane przez przedszkolaki pytania. Dzieci miały możliwość przymierzenia czapek i kamizelek. Na koniec wszyscy udali sie na pobliskie skrzyżowanie, gdzie w praktyce utrwalali poznane wiadomości. Dziękujemy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej za przybycie i wspaniałą pogadankę.