Uroczyste otwarcie naszego przedszkola odbyło się 13 grudnia 1963 roku. Wówczas w budynku mieściły się 4 sale do zabaw, jedna ogólna jadalnia, szatnia, pokój na gabinet metodyczny, pokój lekarski, kuchnia, magazyn żywnościowy, pokój dla nauczycieli. Personel liczył 15 osób a dyrektorem była Pani Maria Masłoń.

W roku 2019 na zasłużoną emeryturę przeszła Pani Dyrektor Irena Kurczab.

Obecnie stanowisko to obejmuje Pani Agnieszka Sułkowska.

Nasze grupy:

• Słoneczka  – 3 latki
  • Biedronki – 4-5 latki
  • Skrzaty – 4 latki
  • Żuczki  – 4-5 latki
  • Smoki – 5 latki
  • Piraci – 6 latki
  • Sowy – 5-6 latki

Na przełomie 2016/2017 roku przedszkole przeszło duży remont. Odświeżono klatkę schodową, wymieniono instalację centralnego ogrzewania oraz odnowiono pomieszczenia, dzięki czemu zyskaliśmy piękne szatnie dla dzieci i personelu, dwie sale logopedyczne oraz salę do gimnastyki korekcyjnej.

W przedszkolu korzystamy również z fotowoltaiki zamieniając energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną.